akd

W 1943 roku powstała IKEA.

Założona przez Ingvara Kamprada w Szwecji, dziś jest międzynarodową, potężną korporacją zajmującą się sprzedażą detaliczną oraz produkcją mebli i artykułów do wystroju wnętrz. Ta sprawnie zarządzana firma, mająca doskonałą strategię i pomysł na marketing, posiada sieć sprzedaży w ponad 40 krajach na całym świecie, a charakterystyczne, żółte logo znają nawet najmłodsi. Dziś nic nie zapowiada, by to doskonale zarządzane przedsiębiorstwo miało kiedykolwiek zniknąć z rynku.


Jeszcze dziesięć lat temu dokładnie to samo można było powiedzieć o innej, niemniej znanej światowej marce.

Bo chyba każdy z nas zna markę KODAK? Ten gigant w świecie sprzętu fotograficznego i filmowego powstał w 1881 r. w USA. To oni stworzyli pierwsze technologie fotograficzne, pierwsze filmy i aparaty, fotografie błyskawiczne i miniaparaty, które znamy. Początek XXI wieku i niespodziewany rozwój technologii cyfrowej mocno zachwiał przedsiębiorstwem. Dodatkowo dotknął je kryzys ekonomiczny, związany ze strategicznymi błędami w zarządzaniu i niedoszacowaniem kosztów jakie pochłaniały zmiany w strukturze firmy. Obecnie Kodak złożył wniosek o ochronę przed upadłością.

 

Taki los corocznie dotyka wiele firm, niekoniecznie tak wielkich i niekoniecznie znanych.

Problemem często jest niska wydajność, brak zainteresowania ze strony Klientów, a co za tym idzie - spadek zysków.

Tylko polepszenie efektywności pracowników oraz liderów zarządzających jest elementem, który może zapewnić  poprawę sytuacji.

Projekt AKADEMIA DOSKONAŁOŚCI


stworzyliśmy przy współpracy z DEA Konsulting, z myślą o wszystkich tych, którzy chcą doskonalić umiejętność tworzenia biznesplanu, strategii rozwojowych, oraz dbać o prawidłowe prowadzenie polityki personalnej – to są te obszary, które warunkują zwiększenie efektywności przedsiębiorstwa oraz jego obecność na rynku w przyszłości.

W ramach projektu spędziliśmy 126 dni szkoleniowych prowadząc szkolenia dla prawie 200 uczestników, od których na zakończenie otrzymaliśmy niemal same piątki!

Szkolenia odbyły się w dwóch modułach:

LIDER ZARZĄDZANIA

WYPRZEDZAMY ZMIANY: planowanie rozwoju, budowa strategii, zarządzanie zmianą

SPRAWNY MECHANIZM: selekcja, rekrutacja i ocena pracowników

STOP MARNOTRAWSTWU: Identyfikacja problemów i marnotrawstwa, cele i metody ciągłego doskonalenia, Lean Management, Kaizen, 5S, Six Sigma

 strzakad2

LABORATORIUM KODU „S” (3 dni)

Szkolenie wyjazdowe w postaci gry symulacyjnej obejmujące zagadnienia

asertywności,umiejętności komunikacji w zespole oraz umiejętności rozwiązywania konfliktów.

 

Dzięki naszym szkoleniom Klienci odnotowali:

strzakad    wzrost wiedzy o tworzeniu biznesplanów, strategii rozwojowych i marketingowych

strzakad   zwiększenie świadomości o roli, jaką ma poprawne budowania zespołu i umiejętne prowadzenie polityki personalnej

strzakad   udoskonalenie wiedzy na temat zarządzania przez marketing zoptymalizowania procesów

strzakad   rozwój umiejętności osobistych, a co za tym idzie – umiejętności pracy w zespole i funkcjonowania w społeczeństwie

Jeśli zapytacie o szczegóły formalne:

Projekt ten zrealizowaliśmy na przełomie 2011 i 2012 r., skierowany był do przedsiębiorców i menedżerów firm z terenu Wielkopolski ze szczególnym uwzględnieniem udziału kobiet.

Jego wartość to 674.849,18 PLN, a źródło finansowania to Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki;Działanie 8.1. Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie; Poddziałanie 8.1.1. Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw


ZOBACZ POZOSTAŁE PROJEKTY ZAKOŃCZONE:

spszwfesakademia

innodrk wog  ekorunlogo


W przedsięwzięciu wzięło udział prawie 200 mikro i małych przedsiębiorstw oraz osób prowadzących działalność.

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Zobacz naszych Klientów

 

SENSE consulting


ul. św. Michała 43, 61-119 Poznań
tel. / fax: 61 843 26 11
biuro@senseconsulting.pl
NIP 778-14-56-826
REGON 300885673
KRS Nr 0000309859
Wysokość kapitału zakładowego: 66.000 zł

Biuro w Krakowie
ul. Cystersów 20A/19, 31-553 Kraków

Biuro w Katowicach
ul. Mickiewicza 15, p. 503, 40-951 Katowice

Polityka prywatności

Klauzula informacyjnaPOROZMAWIAJMY!
tel. 61 843 26 11DOŁĄCZ DO NAS!


NEWSLETTER


Chcesz być na bieżąco, znać aktualne konkursy, a nie zaglądasz regularnie na naszą stronę? Zapisz się do newslettera SENSE – znajdziesz w nim zawsze porcję świeżych wiadomości!